Scannotec

SCANNOTEC Oy on toiminut jo vuodesta 1992. Olemme yksi Suomen johtavista elektronisten näyttötaulujen toimittajista. Edustamamme tuotteet ovat tekniikan ja toimivuuden kannalta alansa ehdotonta kärkeä.

Liikenteessä kohdattavan tiedon määrä kasvaa jatkuvasti. Tämä asettaa suuria haasteita lento-, laiva- ja maaliikenteen terminaalien, liikennereittien, julkistilojen sekä teollisuuden informaation jaolle. Edustamamme LED-näyttötaulut ja informaatiojärjestelmät tuovat toimivan ratkaisun tämän informaatiomäärän varmaan hallintaan.

Tarjoamme kattavan tuotevalikoiman julkisen liikenteen opastus-, informaatio-, valvonta- ja paloneston tarpeisiin:

  • LED-valotaulut, valomainokset, informaationäytöt
  • Julkisen liikenteen linjakilpijärjestelmät
  • Julkisen liikenteen videovalvontajärjestelmät
  • Moottoritilojen palontorjuntalaitteistot ja -järjestelmät
  • Julkisen liikenteen ilmastointilaitteet

SCANNOTEC tunnetaan luotettavana tuote- ja järjestelmätoimittajana. Toimitusvarmuuden ohella panostamme erityisesti nopeaan ja kitkattomaan huolto- ja varaosapalveluumme.

Henkilöstö

Scannotec - Robert Lagus

Robert Lagus

Toimitusjohtaja

+358 40 900 3053
robert.lagus@scannotec.fi
Scannotec - Mikko Markkanen

Mikko Markkanen

Myyntipäällikkö

+358 40 569 6851
mikko.markkanen@scannotec.fi
Scannotec - Santeri Heinonen

Santeri Heinonen

Myynti, Fogmaker (Turun toimipiste)

+358 400 167 773
santeri.heinonen@scannotec.fi
Scannotec - Christian Mattsson

Christian Mattsson

Huolto ja jälkimarkkinointi

+358 400 426 150
christian.mattsson@scannotec.fi
Scannotec - Anthony Sunervo

Anthony Sunervo

Maintenance and installations

+358 40 934 2234
anthony.sunervo@scannotec.fi

Baltian maat

Scannotec - Tarmo Paekivi

Tarmo Paekivi

Myynti ja jälkimarkkinointi

+372 565 1069
Fax: (09) 2709 5557
tarmo.paekivi@scannotec.fi

Avoimet työpaikat

Jos olet kiinnostunut liittymään ammattitaitoiseen henkilökuntaamme, lähetä meille viesti.

Hae meille